Fireworks

Post Reply
Austi Scot
Posts: 547
Joined: Sun Jul 14, 2002 5:41 pm

Fireworks

Post by Austi Scot »

http://www.maylin.net/Fireworks.html Edited by: Austi Scot  at: 9/28/03 10:05 pm

Kaiseress Jadie
Posts: 1271
Joined: Wed Aug 13, 2003 9:08 pm

Re: Fireworks

Post by Kaiseress Jadie »

YAY PRETTY FIREWORKS!!ooo.......ahhhh..... Kaiseress Jadie IThe Elf-Cat Kaiseress of Shireroth

User avatar
Eriana Moon
Posts: 894
Joined: Thu Sep 04, 2003 6:50 pm
Location: Santa Rosa
Contact:

Re: Fireworks

Post by Eriana Moon »

Uber nifty!!!!!

Austi Scot
Posts: 547
Joined: Sun Jul 14, 2002 5:41 pm

Re: Fireworks

Post by Austi Scot »

IMOTSKI — Otkazi dvadeset šestorici djelatnika Vodogradnje d.d. Imotski, koje je potpisao steèajni upravitelj Zvonko Siliæ, podigli su prašinu u ionako osjetljivoj gospodarsko-socijalnoj situaciji u Imotskom. U "Vodogradnju", nekad uzornu graðevinsku tvrtku, uveden je steèaj 1. ožujka, te je nakon toga zatvoreno gradilište investicijski najjaèeg objekta u Imotskoj krajini, poslovno-parkirališnog središta. Otkazi su doveli ovu tvrtku pred najtežu situaciju od njezina utemeljenja. Djelatnici, ogorèeni nakon uruèenja rješenja o otkazu, otvorili su dušu i, kako kažu, ono što se još od 1995. godine gomilalo u tvrtki i u njima provrilo je u bujicu kojoj se ne vidi kraja.— Zamislite, ja sam stvarao Vodogradnju, 27 godina sam u njoj, a sada mi neki "unuci" sa strane pišu otkaze i tjeraju me na ulicu — ogorèen je Ivan Ljubièiæ Lala, Austi ekonomist po struci. Ostali su mi dužni 74 tisuæe kuna, 28 mjeseci plaæe nismo okusili, a sad otkazi.Steèajni upravitelj Siliæ je dvolièna osoba. Kada je ušao u firmu, a bio je svega par puta, rekao nam je da mu se možemo slobodno, kao i gospodinu Æudini iz Trgovaèkog suda, obratiti. No, nakon par dana drsko kaže da možemo razgovarati samo preko odvjetnika. Ma kakav je to pristup nama koji smo stvorili Vodogradnju? No misli ipak da je to maslo dvojca koji je uništio Vodogradnju. U prvom redu je to Ivan Smoljko. Zamislite, oni sugeriraju steèajnom da radnika, koji godinama radi na rešetki u kamenolomu, koji ima šestero djece, od toga dvoje bolesne, žena ne radi, pošalje kuæi. Sramota. Ja radim 25 godina i sada ti doðe neko iz Trilja i Dicma i pošalje te kuæi, nastavlja Ljubièiæ.— Dvadeset godina sam u firmi, vidio sam dobra i zla, ali ovakve pljaèke doživio nisam — jada se Ante Kujundžiæ. Steèaj u postupku, svi trebaju èekati mišljenje Siliæa, a gospodin Boro Bašiæ privatnim zakulisnim radnjama, na privatno gradilište odnosi željezne šipke. Za uzvrat, èujem, dobiva mercedes. Potom tri godine nije održana Skupština dionièara, a moju dionicu stavlja Smoljko pod hipoteku. To je za kriviènu prijavu. Osobno mislim da u Vodogradnjinu mutežu prste ima i aktualna vlast u samom gradu Imotskom. Privatni strojevi Ivana Smoljka rade u kamenolomu i on sada preko Siliæa daje otkaz svome sinu i neæaku kao forme radi, a ostavlja ih raditi na svojim strojevima u kamenolomu. To je èisti kriminal. Mi neæemo stati na ovome, iæi æemo do kraja — rezolutan je Kujundžiæ.— Uvjeravam svakoga da firma samo od kamenoloma može živjeti, samo da se sprijeèi pljaèka na kapiji i meðu raèunima. U firmu treba uæi krim-policija jer to što se dogaða tu, malo je primjera u Hrvatskoj — ogorèen je Željko Odaviæ koji je nakon 20 godina rada dobio otkaz.— Tim kriminalcima ova država treba stati na rep, jer to što su uèinili u samo nekoliko godina to je presedan — rijeèi su Ivana Puljiæa, jednog od onih na crnoj listi Zvonka Siliæa.Slièno mišljenje mogli smo èuti i od Mladena Gudelja te još nekih djelatnika koji æe veæ u ponedjeljak blokadom ulaznih vrata u firmi te sudskim putem tražiti svoja prava.S druge, pak, strane, na naš upit o otkazima i gnjevu radnika, Boro Bašiæ, jedan od èelnih ljudi Vodogradnje, izjavio nam je da duboko suosjeæa s otpuštenim djelatnicima, ali da za komentar moramo pitati steèajnog upravitelja.Zvonko Siliæ, steèajni upravitelj, samo je komentirao da proces steèaja nalaže i otpuštanje djelatnika, a da on nije u nekoliko dana mogao ocijeniti komu æe se uruèiti otkazi te da je konzultiran od èelnih ljudi.

Austi Scot
Posts: 547
Joined: Sun Jul 14, 2002 5:41 pm

Re: Fireworks

Post by Austi Scot »

ANTE MARINOVIÆ DOBITNIK NAGRADE ZA ŽIVOTNO DJELOISTAKNUTI HRVATSKI HISTORIÈARGodinama obnaša dužnost stalnog zamjenika direktora Historijskog instituta, objavljujuæi niz monografija i studija u našim i europskim publikacijama--------------------------------------------------------------------------------Povijest dubrovaèkoga pomorskog prava, makar nije bila jedinim podruèjem interesa pravog povjesnika, latinista i paleografa Ante Marinoviæa, trajno je obilježila znanstveno-istraživaèki rad dobitnika Nagrade Dubrovaèko-neretvanske županije za životno djelo.Veæ èetiri desetljeæa priznat kao jedan od najistaknutijih hrvatskih historièara srednjovjekovlja, Marinoviæ godinama obnaša dužnost stalnog zamjenika direktora Historijskog instituta ex JAZU u Dubrovniku, objavljujuæi niz monografija, studija i èlanaka u našim i europskim publikacijama, zbog èega 1981. zavrjeðuje mjesto meðu elitom povjesnika srednjeg vijeka u bibliografskom priruèniku "Repertoire international des Medievistes.Takvo priznanje struke Anti Marinoviæu postalo je dodatnim poticajem što ga je vodio glavnom cilju — objavljivanju svih vrela dubrovaèkoga pomorskog prava od njegovih zaèetnika do pada Dubrovaèke Republike 1808. godine. Marinoviæeva je zamisao vodilja bila proniknuti u problematiku najstarijega nepisanog dubrovaèkog pomorskog prava s obièajnopravnim odredbama, a mlaðim naraštajima znanstvenika prepustiti da nastave istraživati ugovorno pomorsko pravo i s njim povezanu sudsku praksu.Tragom prvotne nakane, Marinoviæ javnosti najprije nudi argumentiran pregled pomorskog prava Dubrovaèke komune do 1358. godine. Osobit doprinos predmetu izuèavanja svakako su i tri Marinoviæeve studije, do danas najkompletniji rad o temi pravne regulative pomorstva Dubrovaèke komune. Prouèavajuæi dalje latinske tekstove pomorskopravnih odredaba, Ante Marinoviæ prvi je iznjedrio kritièki prijevod sedme Knjige Dubrovaèkog Statuta, a preveo je na hrvatski "Knjigu svih reformacija". Osnovna kulturološka i znanstvena vrijednost Marinoviæeva djela svakako je u tome što je uspio u svom naumu "okupljanja" doslovno svih pomorsko-pravnih propisa stare Dubrovaèke komune, tvoreæi dosad najkomplementniji korpus srednjovjekovnoga dubrovaèkog pomorskog prava otvoren daljnjim istraživanjima.

Kaiseress Jadie
Posts: 1271
Joined: Wed Aug 13, 2003 9:08 pm

Re: Fireworks

Post by Kaiseress Jadie »

*blink.........blink*I don't understand a single word of that.... Kaiseress Jadie IThe Elf-Cat Kaiseress of Shireroth

david northworthy beckfor
Posts: 1530
Joined: Tue Dec 03, 2002 6:36 pm

Re: Fireworks

Post by david northworthy beckfor »

auf englisf?

Solitary Poet 8
Posts: 516
Joined: Thu Mar 27, 2003 8:46 pm

Re: Fireworks

Post by Solitary Poet 8 »

Was? Im Englisch, bitte. Birrrrrrrrrrrd Maaaaaaaaan!!!!!~The Solitary Poet of Goldshire

Kaiseress Jadie
Posts: 1271
Joined: Wed Aug 13, 2003 9:08 pm

Re: Fireworks

Post by Kaiseress Jadie »

*blink*I don't understand any of that either.....*laughs nervously* Kaiseress Jadie IThe Elf-Cat Kaiseress of Shireroth

User avatar
Eriana Moon
Posts: 894
Joined: Thu Sep 04, 2003 6:50 pm
Location: Santa Rosa
Contact:

Re: Fireworks

Post by Eriana Moon »

Meh???? *BlinkBlink*

Austi Scot
Posts: 547
Joined: Sun Jul 14, 2002 5:41 pm

Re: Fireworks

Post by Austi Scot »

Merely an announcement and news article in the native tongue of Novi Dalmacija – Croatian, about the economy – (ekonomist)Austi ScotLeader: Halluci nation (don't believe him!)Austi ScotMinister of Visions

Post Reply

Return to “County of Nova Dalmacija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests